Звіт про діяльність Антикорупційної комісії при Запорізькій ОДА за рік

Антикорупційна комісія — постійно діючий колегіальний консультативно – дорадчий орган при Запорізькій обласній державній адміністрації, що створений з метою координації роботи місцевих державних адміністрацій, правоохоронних органів та інших органів державної влади та місцевого самоврядування Запорізької області, їх структурних підрозділів, на які чинним законодавством України покладено обов’язки щодо запобігання та протидії корупції, а також для широкого залучення громадськості до діяльності щодо запобігання корупції в Запорізькій області

Комісія створена розпорядженням голови Запорізької ОДА від 13.04.2016 р. і діє відповідно до Положення про Антикорупційну комісію при Запорізькій ОДА.

Між Комісією і НАЕК «Енергоатом», а також Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, було підписано Меморандуми про співпрацю, які передбачають широку взаємодію з питань протидії корупції у сфері енергетики. З метою постійного моніторингу ситуації, Комісією створена робоча група, що працює з фактами корупції на енергетичних підприємствах Запорізької області.

На виконання вказаних Меморандумів, за матеріалами Антикорупційної комісії, було розкрито злочинну організацію, до складу якої входили посадові особи ДП НАЕК «Енергоатом» і ЗАЕС, яка діяла з метою ослаблення енергетичної незалежності України. На підставі наданої Комісією інформації було відкрито кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада), ст. 113 (диверсія) та ст. 255 (створення злочинної організації) КК України. Крім цього, Комісією було направлено до правоохоронних органів заяви про вчинення незаконного привласнення грошових коштів посадовими особами ДП «НЕК «Укренерго», ВП «Запорізька АЕС» та ДП НАЕК «Енергоатом» при здійсненні державних закупівель та про факти незаконного збагачення окремих посадових осіб Запорізької АЕС.

В сфері медицини Комісією було проведено перевірку на наявність в діяльності КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» корупційної складової. На підставі отриманої інформації Комісією було направлено звернення до правоохоронних органів за фактами вчинення посадовими особами лікарні корупційних правопорушень та зловживань службовим становищем, а також з приводу порушень під час здійснення закупівлі медичного обладнання. За вказаними фактами відкрито кримінальні провадження і ведеться досудове розслідування.

На підставі матеріалів Антикорупційної комісії під час отримання неправомірної вигоди було затримано депутата Енергодарської міської ради та завідувача іммуногістохімічної лабораторії.

Комісією викрито злочинне угруповання, яке спеціалізується на вимиванні бюджетних коштів з комунальної сфери м. Енергодар. Інформація внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

На підставі матеріалів Антикорупційної комісії було проведено перевірку діяльності КП «Автогосподарство», в ході якої виявлено матеріали і документи, які свідчать про плани вчинення керівництвом КП корупційних правопорушень.

Комісія здійснює систематичний моніторинг державних закупівель, що дає змогу реагувати на виявлені факти корупції і оперативно їх усувати.

Комісія співпрацює з громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на боротьбу з корупцією і розглядає різні варіанти взаємодії.